Екскурсійний тур по Індонезії: Ява, Балі, Комодо
Джок'якарта - Прамбанан - Боробудур - Бромо - Іджен - Пемутеран - Убуд - Кута - Острів Флорес - Острів Комодо - Острів Рінча
12 днів/11 ночей, або 16 днів/15 ночей
Дати туру:
29.09.2024 -10.10.2024/14.10.2024- група набрана
27.09.2025-08.10/12.10.2025 - відкритий набір
Є жіноче та чоловіче підселення
Програма туру:
День 1: Джок’якарта
Приліт в аеропорт Джок’якарти, збір групи. Зустріч з гідом, трансфер до готелю, розміщення, відпочинок після довгого перельоту.
День 2: Прамбанан – Палац султана – Пляж Парангрітіс
Після сніданку у готелі, відвідаємо ранньосередньовічний комплекс індуїстських храмів Прамбанан. За переказами, храм побудований на честь нерозділеного кохання. Кохана поставила нареченому завдання – збудувати храм 1000 статуй за одну ніч. Чи вдалося порадувати наречену, ми дізнаємось на екскурсії.
Після обіду в місцевому ресторані – оглядова екскурсія Джок’якарти. Відвідування палацу султана (індонезійською – Кратон) – справжнього міста у місті, де досі живе не лише султан зі своєю численною родиною, але ще 25 тис. осіб.
Після обіду в місцевому ресторанчику вирушаємо до Тамана Сарі, або Замок на воді, який був спроєктований португальськими архітекторами для відпочинку султана та його близьких. У ті давні часи всередині розташовувалися басейни і вежа, створена для того, щоб султан міг спостерігати за наложницями, що купаються. Архітекторів, до речі, згодом убили за наказом султана, щоб не розголошували таємниць замку. Але це султану не допомогло, і ми матимемо шанс вивчити цілу мережу потайних кімнат і ланцюжка підземних ходів.
На власні очі побачимо, як місцеві виготовляють ляльок зі шкіри буйвола, які використовуються в індонезійському театрі тіней ваянг. Поїздка на пташиний ринок, багатий екзотичними птахами, ігуанами, хамелеонами та яскравими папугами.
Прекрасним завершенням сьогоднішнього активного дня буде поїздка на пляж Парангрітіс. Купатися не вдасться, але захоплення від бурхливого океану, охолодження краплями на тілі і від заходу сонця гарантовано!
День 3: Храм Мендут - Храм Павон - Боробудур - Вулкан Мерапі
Рано-вранці ми відвідаємо найбільший в Індонезії вулкан Мерапі, великі виверження якого спостерігаються раз на 7 років. Дрібні – 2 рази на рік. 1006 року вулкан знищив ціле царство Матарам! А димиться він постійно і ніби натякає...
Після цього ми вирушимо в паломництво. Щороку під час буддійського свята Весак паломники йдуть від храму Мендут через храм Павон до Боробудура, справжнього дива світу. І ми зробимо таку прощу, але лише в автобусі.
Перші два храми були збудовані на початку IX ст. Ми побачимо безліч барельєфів бодхісатв, статуї Будди і величезний баньян, священне дерево буддистів. Також ми відвідаємо дієвий буддійський монастир.
Фіналом паломницької подорожі стане відвідування храмового комплексу Боробудур, який датується восьмим століттям. Назва храму перекладається як «багато Будд» (хоча вчені досі сперечаються на цю тему). Храм збудований з вулканічного туфу і має висоту 34 м. Комплекс складається з кількох терас і формою нагадує східчасту піраміду. Загалом у комплексі налічується близько 504 статуй Будди. Кожна тераса символізує один з етапів життя людини та розписана рельєфами з історіями з епосу Рамаяни. Повернення до Джок’якарти, ніч у готелі.
День 4: Переїзд до селища Чемеро Лаванг
Після сніданку ми вирушаємо в дорогу до національного парку та стародавньої кальдери вулкана Бромо-Тенггер, дорога займе весь день (до 10 годин!). Дорогою можна буде побачити рисові поля та яванські великі міста. Час у дорозі – можливість дізнатися багато цікавого про країну від гіда. Обід у місцевому ресторані. Продовження подорожі до Бромо, до селища Чемеро Лаванг.
День 5: Вулкан Бромо
Ранній підйом о 03:00. Сьогодні зустрічаємо світанок з видом не просто на найкрасивіший вулкан Індонезії, адже з гори Пенанджакан відкривається краєвид на цілу родину з п'яти вулканів, найвідомішим з яких є Бромо. Після чудового світанку - підйом до кратера вулкана Бромо, перебуваючи на краю якого ви зможете спостерігати незабутню панораму околиць, а також заглянути в сам кратер, де безліч підземних джерел, що киплять, створюють справжній вулканічний ландшафт. Вулкан перебуває у стані постійної активності останніх 20 років. Пройтися краєм живої гори на висоті пташиного польоту – це справжня пригода. Повернення до готелю, сніданок, виїзд.
Переїзд до села Семпонг. Прогулянка околицями села та розслаблення в термальних гарячих джерелах після переїздів (опціонально).
День 6: Вулкан Кава Іджен - Гіліманук - о.Балі - Пемутеран
Нічне сходження гірською безпечною стежкою до кратера діючого вулкана Кава Іджен (приблизно 2 години), де ми побачимо природне диво світу – у кратері вулкана знаходиться мінливого кольору озеро, над яким простягаються сірчисті шлейфи, на берегах лежать скупчення сірки та біжать червоні струмочки. Озеро Іджена заповнене сумішшю з 40 мільйонів тонн сірчаної та соляної кислот, і температура його становить 60 градусів на поверхні та понад 200 градусів усередині! Готуйте зручне взуття та палиці для скандинавської ходьби, щоб зручніше подолати сходження.
Після огляду відправлення в гавань Гіліманук, пором на острів Балі, трансфер до готелю, курорт Пемутеран. Вже сьогодні ми купатимемося у теплих водах Балійського моря і зустрінемо захід сонця у романтичному містечку на півночі острова.
День 7: Пемутеран
Відпочинок на березі моря після переїздів. Вирушаємо в подорож з маскою та трубкою до острова Менанджакан – місця, де розташований найкрасивіший індуїстський храм, і живуть майже ручні олені. Японські блакитні корали, сині та червоні морські зірки, полохливі мурени, морські огірки та неймовірної краси яскраві рибки – мешканці тутешніх вод. Після обіду вільний час, відвідування спа та смачна їжа.
День 8: Вулкан Кінтамані, Озеро Батур, храм Besakih
Виїзд із готелю з речами, їдемо знайомитись із дивовижним островом Балі, який, попри свою туристичність, зберігає свої традиції.
Озеро Батур розташоване на дні гігантського кратера - найбільше та таємниче озеро за багатьма характеристиками. Це найголовніша святиня місцевих жителів. Села на берегах називають «озерні зірки». Почнемо знайомство з «зірками» із селища Труньян. Тут живе корінна народність балійців Балі Ага, представники колись керуючої та могутньої яванської династії Маджапахіт. Саме вони зберігають давні звичаї та особливі анімістичні ритуали місцевих жителів. Нині залишається тільки два їхні селища, які донедавна були відрізані від решти світу, сховавшись у горах. Познайомимося з цією унікальною етнічною групою. Смачний обід з видом на озеро Батур.
Після цього відвідаємо головну індуїстську святиню Балі - храмовий комплекс Pura Besakih, відомий також як «мати всіх храмів». Ансамбль складається з 22 храмів, кожен з яких має своє призначення, і знаходиться на схилі вулкана Агунг, що прокинувся, на висоті 1000 метрів. Переїзд до Убуду, культурний центр Балі.
День 9: Водоспад ГітГіт, водний храм Улан Дану, Убуд
Відвідування одного з найповноводніших водоспадів острова — водоспаду ГітГіт. Чиста гірська річка падає зі скельного уступу заввишки понад сорок метрів. Знизу крижана вода стікає до басейну, в якому, за бажання, можна скупатися.
Відвідування храму Pura Ulan Danu, що на березі священного озера Братан. Тутешні місця багаті на красиві гірські пейзажі, оповиті загадковою туманністю, тропічними садами і балійською природністю. Незважаючи на те, що вік храму Улан Дану становить понад 300 років, він чудово зберігся до наших днів. Особливо красиво і незвичайно виглядають багатоярусні пагоди храму, криті чорною соломою із цукрової пальми.
Переїзд у гірське селище Бедугул. Містичні кратерні озера, яких тут багато, але «ефектніші» три: Тамблінган (Tamblingan), Буян (Buyan) і, безсумнівно, найвражаюче з усіх трьох - озеро Братан (Bratan). Далі вирушаємо вдихнути аромати тисяч квітів у найбільшому ботанічному саду на острові – Еко Карья. Вирушаємо в Убуд мальовничими серпантинами, через рисові тераси. Прибуття до Убуду пізно ввечері.
День 10: Убуд, храм Tanah Lot
Досліджуємо культурну столицю Балі – Убуд. Відвідування печери Goa Gajah 11 століття, наскельних малюнків Yeh Pulu, розташованих у гарному місці серед рисових полів, а також похоронного комплексу 11 століття короля Анак Вунгсу та його численних дружин. Похід до Monkey Forest. Це заповідник, що налічує приблизно 600 макак. Серед лісу стоїть знаменитий древній храм мертвих Пура Далем. Обід та вільний час в Убуді. Відвідування храму Танах Лот, що знаходиться на скелі в морі. Згідно з давнім повір'ям, самі морські змії охороняють це місце. Милуємося заходом сонця і їдемо в Куту.
День 11: Пляж Кути, Uluwatu храм, танець Кечак, Джимбаран
Вранці ми матимемо можливість розслабитися у водах Індійського океану на пляжі Кути. Затишний та чистий пляж, зручний вхід у воду – розслабляємось та відпочиваємо.
Відвідування храму Uluwatu, який охороняє острів від океанських демонів. Знаходиться він на південній точці Балі, на краю скелі, що нависає над морем. Насолоджуємося пейзажами, прогулюємося вздовж приголомшливого урвища, вбираємо промені заходу сонця і шум живого океану. Відвідування традиційної балійської вистави – танцю Кечак («мавпячого танцю»). Це музична драма, яка корінням сягає трансу та екзорцизьких ритуалів, поєднана зі сценами з «Рамаяни». І ще одне задоволення на сьогодні для шлунка – відвідування легендарного рибного ресторану у рибальському селі Джимбаран.
День 12: Флорес
Переліт на острів Флорес, у світ саван і рідкісних лісів, в портове місто Лабуан Баджо. Відвідування печери Бату Чермін з безліччю сталактитів та сталагмітів. Відвідування рибного ринку.
День 13: Національний парк Комодо
Відправлення в круїз. Відвідування Національного парку Комодо на однойменному острові. Двогодинний трек островом у супроводі рейнджерів, під час якого насолодимося унікальною флорою та фауною острова, особливо комодськими драконами, довжина яких досягає до 3 м і вага до 150 кг. Дракони мешкають лише на трьох островах Індонезії та є рідкісним видом тварин на планеті. Водний світ Зондських островів дивує кількістю незайманих коралів, рідкісних видів риб та водоростей. У цьому ми переконаємося, вирушивши на Pink Beach (Рожевий пляж) для плавання, снорклінгу та відпочинку. Ночівля на борту човна.
День 14: Національний парк Рінча
Вирушаємо до національного парку на острів Рінча. Екскурсія островом Рінча триває близько двох годин. Можливість спостерігати за драконами, буйволами, кабанами, рідкісними видами птахів. Залишок дня купаємося, засмагаємо, плаваємо з маскою та трубкою. Повертаємось у Лабуан Баджо.
День 15: Переліт на Балі, Кута
Повертаємось на о. Балі. Вільний день. Пляжний відпочинок, шопінг.
День 16: Переліт додому
Трансфер до аеропорту для вильоту додому.*
*Компанія залишає за собою право вносити зміни до програми туру, не зменшуючи насиченість: через погодні умови, політичну ситуацію, військові дії, технічні несправності та інші форс-мажорні ситуації.
Вартість туру:
Без Комодо: 1250$*
З островом Комодо:1620$*
Доплата за одномісне розміщення: з Комодо - 320 $; без Комодо - 250 $
*50% вартості туру має бути сплачено за 4 місяці до початку подорожі.
У вартість туру входить:
Усі трансфери за програмою;
Оренда позашляховика для санрайз-туру, оренда човна на Балі;
Харчування за програмою – сніданки;
Проживання у готелях;
Україномовний турлідер;
Страхування до 60 років (60+ доплата згідно з полісом).
У вартість не включено:
Міжнародний авіа переліт;
Авіа переліт на Комодо: Балі - Лабуан-Баджо - Балі 150-230 $;
Вхідні квитки;
Особисті витрати;
Для запису в групу необхідно внести передоплату у розмірі 150 $ *
*Передоплата не повертається, будь ласка, приймайте зважені рішення!
Мапа маршруту:
Острів Ява:
Острів Балі: