Аргентина
Бразилія
В'єтнам
Європа
Індонезія
Іран
Ісландія
Китай
Мадагаскар
Марокко
М'янма (Бірма)
Намібія
Нова Зеландія
ПАР
Перу
США
Ефіопія
Японія
 
 
КАЛЕНДАР ТУРІВ
×

Заявка

Ваше ім'я та прізвище вказано невірно. Допускаються літери, пробіли та символи "-", "'". Від 2-х до 60-ти символів.
Перевірте правильність написання e-mail адреси. Адреса електронної пошти має містити символ "@", наприклад: aaa@bbb.cc
Телефон обов'язкове поле.
Кількість осіб вказано невірно. Допускаються цифри.
Число вказано невірно. Допускаються цифри.
Дата туру обов'язкове поле.
Напишіть коментар.

Тур до Ірану: Загадки Персії
Тегеран - Шираз - Персеполь - Пасаргад - Єзд - Мейбод - Ісфахан - Абьяне - Кашан - Кум - Тегеран

  

12 днів/12 ночей
Дати туру:
Тимчасово не проводимо

Фото туру

Програма туру:
День 01: Приліт до Тегерану
Приліт в аеропорт Тегерана рано вранці. Зустріч в аеропорту з гідом, трансфер до готелю, раннє розміщення в готелі. Відпочинок після перельоту.
Після відпочинку та сніданку – пішохідна екскурсія центром міста Тегеран. Башта Свободи, або, як вона ще називається, Башта Азаді. Це сучасний символ Тегерана та Ірану загалом.
Відвідування Національної скарбниці Ірану. Після Ісламської революції 1979 монархія припинила своє існування і утворилася Ісламська республіка Іран. Багато шахських коштовностей було передано новою владою Ірану державі. Через деякий час було ухвалено рішення про відкриття музею, де кожен міг би подивитися на ювелірні шедеври.
Повернення до готелю. Ніч у Тегерані.
День 02: Тегеран – переїзд нічним поїздом до Ширазу
Після сніданку у готелі екскурсія містом. Відвідування найстарішої та найпривабливішої будови Тегерана - Палацу Голестан. "Голестан" буквально означає "палац троянд". Палац був збудований під час правління Тахмаспа I (1524 – 1576), проте постійно перебудовувався протягом XVIII – XIX ст. Палац-музей Голестан розділений на 7 частин: Антропологічний музей, Діамантовий зал, Акс-хане (музей фотографії), Хоуз-хане (портретна галерея), Негар-хане (картинна галерея), павільйон Шамс-ул-Еманех та Мармуровий тронний зал.
Центральним і найзначнішим приміщенням палацу є Мармуровий тронний зал (Айвані Тахте Мармар), збудований 1806 р. за наказом Фатх Алі-шаха. Зал використовувався для офіційних зустрічей, а 1925 р. у ньому пройшла коронація шаха Рези Пехлеві. Шамс-ул-Еманех (перекладається як «будинок сонця») – мабуть, найвражаюча будівля палацу. Воно являє собою павільйон із двома яскраво розфарбованими вежами, а також басейн перед ним.
У другій половині дня ми виселяємося з готелю та вирушаємо на Тегеранський вокзал. До речі, сама будівля була сконструйована та збудована знаменитим київським архітектором Владиславом Городецьким.
Переїзд в комфортабельному поїзді Шираз в 4-х місцевих купе. Ніч у поїзді.
День 03: Шираз
Ранкове прибуття в Шираз, місто поетів, квітів та вина. Звичайно, вина в Ірані вже немає, а ось квіти та поети у Ширазі справді зустрічаються повсюдно.
Перше, що ми відвідаємо, так це одне з найпопулярніших місць Ірану – Рожеву мечеть (або її називають Насір-оль-Молк, або Райдужна Мечеть), яка була збудована у 1888 році. Вона багато прикрашена різнокольоровими візерунками та чудовим орнаментом, причому як усередині, так і зовні. Кераміка покриває все довкола - стіни, стеля, підлога. Навіть вікна являють собою вітражі, створюючи воістину казкове освітлення.
За непримітною стіною захована ще одна перлина міста – Сад Нараджестан. Знаменитий сад Шираза із чудовим палацом Гаджар, у якому колись відпочивали члени королівської родини. Він народився 19 столітті за правління династії Каджаров. Тінисті алеї фінікових пальм та апельсинових дерев, величезні клумби квітів, ставок, фонтан. Повітряний палац, прикрашений різнокольоровою мозаїкою з візерунками вершників, жінок та квітів. Одним словом, буду тут одне задоволення.
Ще ми з вами побачимо Мавзолей Шах Черах. Ця святиня була збудована у XIV ст. як усипальниця синів Муси аль-Кадіма, Ахмада та Мухаммада. Назва «Шах-Черах» з перської перекладається як «Володар Світла». Це місце названо туристами та й самими іранцями, як Дзеркальна мечеть. Побувавши всередині, стає зрозуміло, чому це так!
У другій половині дня ми з Вами познайомимося з Комплексом Вакіль (зовнішній огляд), який включає Гранд Базар (ідеальне місце для купівлі спецій і солодощів), П'ятничну мечеть, хамам і Фортеця, які були побудовані під час правління династії Зенд, коли Шираз був столицею Персії.
Ніч у готелі в Ширазі.
День 04: Шираз - Персеполіс - Пасаргад - Єзд
Відразу після сніданку ми вирушаємо в довгий шлях! По дорозі ми відвідаємо Накше-Рустам, Персеполіс і Пасаргад.
Накше-Рустам являє собою ділянку прямовисної скелі довжиною приблизно 300 метрів, в якій на значній від землі висоті (від 10 до 26 метрів) вирубані чотири могильні склепи хрестоподібної форми. Крім цього, на скелі присутні стародавні напівстерті барельєфи, а по сусідству, з глибокої ями, виглядає висока квадратна вежа.
Персеполь – давня церемоніальна столиця Персії. Ми з вами поблукаємо між руїнами палаців царів і представимо всю колишню розкіш, яка була втрачена після завоювання Олександром Македонським.
Пасаргад – стародавнє перське місто, перша столиця імперії Ахеменідів. Назва міста перекладається як "Сади Фарса". Його будівництво розпочав Кір Великий у 546 до н. е., проте помер, коли будівництво ще не завершилося. Ми з Вами подивимося гробницю Кіра Великого, а також руїни палацу. Далі у нас буде дорога до Єзда, куди ми прибудемо пізно ввечері. Розміщення в готелі.
День 05: Єзд
Єзд одне з найдавніших міст Ірану. Він існує вже 5 тисячоліть. Єзд, перебуваючи далеко від історичних столиць, зміг уникнути жорстоких руйнувань. У місті збереглося багато архітектурних пам'яток та культурних реліквій стародавніх часів. Цікавий факт - це одне з небагатьох міст світу, в якому збереглося величезне старе місто в тому вигляді, в якому воно було багато століть тому, і на думку ЮНЕСКО воно входить до унікальних архітектурних об'єктів світу.
Екскурсія містом протягом усього дня. Єзд – відомий центр зороастризму. Відвідування Башен Мовчання – зороастрійські ритуальні споруди. Відвідування стародавнього храму зороастрійського вогню Аташкаде. У 1483 році Вогонь Шах-Варахрам був перенесений з Шаріфабада в Єзд в будинок мобеда Тірандаза Азаргошасба, де він зберігався майже пів тисячоліття, попри всі труднощі, з якими стикалася громада, що пригнічувалась. Однак вогонь, що горить у храмі, був запалений понад півтори тисячі років тому і з того часу не гас ні на секунду. Полум'я горить у великій кам'яній чаші, розташованій у задній частині храму. Горіння згідно зороастрійським традиціям підтримується сандаловими дровами. Єзд унікальний своєю системою водопостачання. Дуже докладно з нею познайомитись можна у Музеї води.
Прогуляємося вузькими вуличками міста з унікальною архітектурою будівель, а також відвідаємо Соборну мечеть XIV століття з найвищими мінаретами в Ірані, подивимося знакові місця міста, такі як комплекс Амір Чак Мак, фортечні стіни, мавзолей 12 імамів. Ніч у готелі.
День 06: Єзд
Сніданок у готелі, після якого ми поїдемо за межі міста Єзд. Спочатку ми відвідаємо стародавній караван-сарай Зієн-о-Дін, розташований на Шовковому шляху, який до 1500 року був основним торговим шляхом між Європою та Азією. Наступним місцем, яке ми подивимося, буде замок Сар-Єзд, історичний замок, побудований під час династії Сасанідів. Замок був одним із найстаріших та найбільших банківських сейфів в Ірані та світі, де під час вторгнень зберігалися зернові, гроші, золото та ювелірні вироби. Замок має вкладені концентричні стіни з неприступними високими вежами, оточеними ровом.
Після обіду на нас чекатиме справжня пригода, бо ми з вами вирушимо до пустелі! Ми на позашляховиках доїдемо до піщаних дюн, а там зможемо пересісти на верблюдів і вже вони нас повезуть по пісках. Ви будете насолоджуватися прекрасними пейзажами, особливо перед заходом сонця, коли мерехтливий червоний пісок зникає в темряві. Коли стемніє, то ми зберемося біля вогнища і насолоджуватимемося бездонним зоряним небом і чаєм із солодощами. Після цього ми вирушимо до готелю в Єзді. Ніч у Єзді.
День 07: Єзд – Мейбод – Ісфахан
Після сніданку ми вирушимо до одного з найкрасивіших міст Ірану, стародавньої столиці Персії, міста Ісфахан. По дорозі нашого прямування ми відвідаємо такі місця, як місто Мейбод, яке ще називають «Єзд у мініатюрі» і погуляємо стародавньою глинобитною фортецею, яка існує вже понад півтора тисячоліття. Відвідаємо одне з найдавніших міст, яке було важливою зупинкою на Великому Шовковому Шляху, надалі стало одним із центрів перського килимарства.
Вечірнє прибуття в Ісфахан. Ніч у готелі.
День 08: Ісфахан
Сніданок у готелі. Місто-музей Ісфахан розташоване на висоті близько 1575 м біля східних схилів хребта Загрос. Історія Ісфахана простежується з початку давньокам'яного віку-палеоліту. Згідно з переказами, місто існувало на цьому місці ще в ІІІ тисячолітті до н. е., у XI ст. воно було столицею імперії Сельджуків, а VII-IX ст. і з 1598 по 1722 рік – столицею всієї країни. Ісфахан - одне з найколоритніших міст країни, великий промисловий та туристичний центр.
Екскурсія протягом дня. Включено відвідування Шехель Сотун – палацу перського шаха Аббаса II, оточеного садами, визначної архітектурної споруди XVII століття. Далі комплекс площі Імама. Зараз площу оперізують крамниці торговців та магазини з сувенірами – базар Кейсарія, центр зайнятий садами та фонтанами. На півдні розташовується вхід у мечеть Імама – найвища будівля Ісфахана, збудована у 1630-ті. Будівля відома своєю унікальною акустикою та орнаментами у східному стилі. Біля великого ставка, на території якого є фонтани, з однієї сторони знаходиться палац Алі Капу (ворота Алі). На сході височіє ще одна мечеть, названа ім'ям шейха Лотфали (Жіноча мечеть), також пам'ятка епохи Аббасидів. У 1979 році прилегла до Мейдан-Імаму територія включена до списку ЮНЕСКО як зразок доказу високого рівня соціального, релігійного та культурного життя Персії епохи Сефевідів.
Відвідування Хашт-Бехешт «Вісім райських садів» – палац із садами доби Сефевідів. Після екскурсії повернення до готелю. Вільний час. Ніч у готелі.
День 09: Ісфахан
Сніданок у готелі. Вранці відвідування П'ятничної мечеті. Це найбільша релігійна будова Ірану. Мечеть є чудовою ілюстрацією, що демонструє еволюцію архітектури мечетей протягом дванадцяти століть. Початково будівля була збудована в 771 році н.е. Надалі мечеть постійно реконструювалася і перебудовувалася під впливом різних архітектурних стилів до кінця XX століття. Мечеть Джума – справжній музей східної архітектури. Вона оздоблена вражаючим різьбленням по каменю, орнаментами з кольорової плитки, чудовими фресками, на яких написані сури з Корану, іншими видами декоративних елементів. В обробці мечеті показано розвиток ісламського мистецтва протягом понад тисячу років. Мечеть Джума – унікальний шедевр перської архітектури, внесений у 2012 році ЮНЕСКО до переліку Світової спадщини.
Відомими архітектурними спорудами Ісфахана є його мости. Почнемо прогулянку від Мосту Тридцяти Трьох Арок (Сі-о-Се Поль). Звідти пішки можна дійти до мосту Кхаджу (Поль е Кхаджу). Це найкрасивіший міст в Ісфахані, збудований за наказом шаха Аббаса 2 у 1650-х роках. Ніч у готелі.
День 10: Ісфахан - Абьяне - Кашан
Після сніданку ми виїжджаємо з Ісфахану та вирушаємо до міста Кашан. Але перед прибуттям до Кашану ми з Вами відвідаємо гірське селище Абьяне. Воно унікальне і самобутнє. Не дивлячись на те, що воно начебто й глинобитне, але не таке, як у центральному Ірані. Річ у тому, що селище розташоване на схилі гори, а так само і те, що глина тут багата на залізо, тому має червонуватий відтінок. Гуляти вузькими вуличками – одне задоволення.
Далі ми вирушимо до Кашану. Відвідування Саду Фін – класичного зразка традиційного перського саду. Це дуже затишне та мальовниче місце з численними ставками та арками. Походження саду можливо навіть передує Сефевідській епосі. У тому вигляді, що він дійшов до нас, сад був побудований в період правління шаха Аббаса (1571-1629), неподалік села Фін. У 2007 році сад Фін увійшов до списку Світової Спадщини ЮНЕСКО.
Прибуття до готелю. Ніч у Кашані.
День 11: Кашан – Кум – Тегеран
Сніданок у готелі. Це містечко знаходиться між горами та пустелею, на одному з колись важливих караванних шляхів. Також Кашан відомий своєю керамікою і тим, що саме звідси прийшли волхви до немовляти Ісуса. Одна з найголовніших визначних пам'яток Кашана - Традиційні будинки. Ви зможете побачити будинки перської знаті: Будинок Боруджерді, будинок Табатабаї, будинок Абасаї та хамам султана.
Після огляду будинків ми вирушимо до Кума, який вважається священним у мусульман-шиїтів. Це пов'язано з тим, що саме тут розташований мавзолей Фатіми Масуме, сестри імама Рези, що особливо шанується шиїтами.
Ближче до вечора ми з Вами прибуваємо в готель Тегерана.
День 12: Виліт з Тегерану
Виселення із готелю. Трансфер до аеропорту. Виліт з Ірану додому.*

*Компанія залишає за собою право вносити зміни до програми туру, не зменшуючи насиченість: через погодні умови, політичну ситуацію, військові дії, технічні несправності та інші форс-мажорні ситуації.

Вартість туру: 1120 €
Доплата за одномісне розміщення: 340 €

Входить у вартість:

Усі трансфери за програмою:
- трансфер у Тегерані а/п; - готель - а/п;
- квиток на поїзд (4-місне купе) Тегеран - Шираз;
- туристичний мікроавтобус;
- проїзд громадським транспортом у Тегерані в перші дні;
Готелі зі сніданками;
Україно/Російськомовний гід;
Візове запрошення;
Страхування до 60 років (60+ доплата згідно з полісом).

Не входить у вартість:
Міжнародний переліт;
Вхідні квитки на всю програму – 100€;
Візовий збір:
- 70-90 євро (в аеропорту) АБО 80 євро (в посольстві);

Фото туру

Для запису в групу необхідно внести передоплату у розмірі 150€*

*Передоплата не повертається, будь ласка, приймайте зважені рішення!

Мапа маршруту:

Цікава інформація про країни, тури та туристичні новини – розсилка раз на місяць

Ваше ім'я вказано невірно. Допускаються літери, пробіли та символи "-", "'". Від 2-х до 60-ти символів. Перевірте правильність написання e-mail адреси. Адреса електронної пошти має містити символ "@", наприклад: aaa@bbb.cc Скасування

Актуальні тури Гарячі пропозиції
Свіжі новини Авіаквитки